Scramble -Απόλυτη επικράτηση Beta στο Ανήλιο Ιωαννίνων

Την Κυριακή 13 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε ο πρώτος φετινός αγώνας Scramble για το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Κεντρικής Ελλάδος στο Ανήλιο Ιωαννίνων και ο Αέξης Ζώρας στη σέλα της δίχρονης Beta RR 300 ήταν αχτύπητος. Σημειώνοντας τους ταχύτερους γύρους του αγώνα κέρδισε στην κατηγορία Expert και τη Γενική κατάταξη με διαφορά μεγαλύτερη των 40” από τον δεύτερο .

Ο Αλέξης Ζώρας στον αγώνα Scramble στο Ανήλιο Ιωαννίνων

Με μοτοσυκλέτα Beta ήταν και ο νικητής στον αγώνα των 45 λεπτών. Ήταν ο Κωνσταντίνος Αλμπάνης που κέρδισε την κατηγορία SΒ τερματίζοντας πρώτος με διαφορά 30”.

Και οι δύο αναβάτες συμμετείχαν με την ομάδα του DirtBikes και την τεχνική υποστήριξη του MXexpert.gr.

Ο αγώνας διοργανώθηκε από την Αθλητική Λέσχη Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ιωαννίνων στο καταπληκτικό τοπίο του Χιονοδρομικού Κέντρου Ανηλίου αποσπώντας διθυραμβικές κριτικές!

Φωτογραφίες: Enduro Fighter